Дизайн

Спеціальність 022 “Дизайн ” спеціалізація «Дизайн»  відкрита  в  2012 році.
Дизайнер костюма  —  професія наскільки творча, настільки й технічна. Дизайнер займається пошуком художнього образу костюма та безпосереднім створенням і конструюванням нових моделей одягу, а також має справу з принципами, правилами і технологіями виробництва, і повинен знаходити не тільки образотворчі, а й практичні технічні та економічні вирішення.
Дизайнер костюма – фахівець з виготовлення моделей одягу, який визначає художньо-образне і конструктивне вирішення, винаходить нові технології одягу. Він також займається або веде нагляд за кресленнями основ конструкції моделі, створенням робочих лекал, уточненням макетів майбутньої моделі. Дизайнер займається складанням конфекційних карт на розроблювані моделі з рекомендаціями по підбору матеріалів, шкіри, фурнітури. За окремими видами виробів створює базову конструкцію моделі з рекомендаціями для серійної розробки, підбирає колірні поєднання матеріалів. Дизайнер одягу вивчає попит населення, напрямки моди, вітчизняні та закордонні аналоги.
Поняття дизайну костюма часто визначають або доповнюють такими поняттями як «одяг», «мода» і «стиль». Об’єктами професійної діяльності дизайнера одягу є: одиничні вироби, комплекси, ансамблі, колекції моделей одягу, а так само аксесуари, взуття, прикраси до них.
Для успішного освоєння професії дизайнера одягу необхідні базові знання з художнього проектування костюма,  мистецтвознавства, кольорознавства, проектної графіки, матеріалознавства,конструювання і технології одягу.

Студенти, які навчаються за спеціальністю «Дизайн», після закінчення першого курсу зможуть обирати з вищевказаного переліку напрям фахової підготовки.

Напрями підготовки:

  • Ландшафтний дизайн;
  • Графічний дизайн;
  • Веб-дизайн;
  • Фірмовий стиль;
  • Дизайн брендової продукції;
  • Художнє моделювання;
  • Дизайн виробів з текстилю.